• Zeszyt edukacyjny MW. Choroby zakaźne psów i kotów

65.00 -8% 60.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 13
Kurier DPD 15.5
Poczta Polska 16
Dostępność 5 szt.
ISBN 9788364153877

Szanowni Państwo,
 
choroby zakaźne zwierząt towarzyszących stanowią wciąż aktualny problem. Mianem chorób zakaźnych określa się jednostki wywołane przez biologiczne czynniki chorobotwórcze, które ze względu na charakter i sposób szerzenia się stanowią zagrożenie dla zdrowia zwierząt i zdrowia publicznego. W większości przypadków choroby zakaźne rozprzestrzeniają się łatwo i wymagają specjalnych metod zwalczania.
 
W miarę wprowadzania nowych zasad leczenia i profilaktyki znacznie ograniczono występowanie chorób zakaźnych u zwierząt, niemniej jednak nie zostały one wyeliminowane całkowicie i pewnie nigdy nie będą. Pojawiające się nowe szczepy patogenów mogą być przyczyną odmiennego od utartego przebiegu choroby, mogą też wpływać na brak skuteczności szczepień. Wszystko to sprawia, że stałe kształcenie się lekarzy weterynarii w dziedzinie chorób zakaźnych zwierząt jest niezbędne zarówno z punktu widzenia zdrowia człowieka (wiele chorób zakaźnych zwierząt jest przecież zoonozami), jak i z punktu widzenia ekonomii (wiedza na temat istoty choroby pozwala zapobiec jej szerzeniu się na przykład w hodowlach rasowych psów i kotów, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe).
 
Niniejsze opracowanie poświęcone jest najczęściej występującym chorobom zakaźnym u psów i kotów w Polsce, a także chorobom stanowiącym największe zagrożenie dla zdrowia człowieka i zwierząt. Zaprezentowano w nim najnowsze informacje dotyczące patogenezy wybranych jednostek zakaźnych, metod ich rozpoznawania, leczenia i zapobiegania im. Dodatkowo wzbogacono je o artykuły poświęcone diagnostyce chorób zakaźnych psów i kotów oraz immunoprofilaktyce. Do pracy nad zbiorem zaprosiliśmy najwybitniejszych specjalistów, ekspertów, a zarazem praktyków w dziedzinie diagnostyki, terapii i profilaktyki chorób zakaźnych psów i kotów. Gwarantuje to niejako, że w ręce Czytelnika trafia kompendium najnowszej wiedzy i informacji dotyczących chorób zakaźnych psów i kotów, jakie każdy lekarz weterynarii powinien mieć w swojej biblioteczce.

Mam głębokie przekonanie, że lektura tego opracowania pozwoli Państwu rozwiązać niejeden problem związany z leczeniem i diagnostyką chorób zakaźnych u psów i kotów.

Redaktor prowadzący dr hab. prof. UP Łukasz Adaszek
Specjalista chorób psów i kotów
Katedra Epizootiologii i Klinika Chorób Zakaźnych,
Wydział Medycyny Weterynaryjnej UP, Lublin

 

Pod redakcją:
dr hab. Łukasza Adaszka

Oprawa: miękka foliowana
Objętość: 66 str.
Wymiary: 205x280 mm