• Kategorie
  • Terapia pacjenta z ryzykiem samobójczym. Metoda oparta na współpracy

Brak towaru
44.32
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DHL 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-233-4743-9

Sprawdzone narzędzie terapeutyczne redukujące ryzyko samobójstwa

Niniejszy podręcznik, opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń klinicznych i badań naukowych autora, przedstawia skuteczną metodę terapeutyczną CAMS, stosowaną przez specjalistów na całym świecie.

Metoda oceny i zarządzania tendencjami samobójczymi we współpracy z pacjentem (The Collaborative Assessment and Management of Suicidality, CAMS) ‒ dostosowana do potrzeb osób zagrożonych samobójstwem ‒ pozwala na skuteczną ocenę ryzyka popełnienia samobójstwa, stworzenie i realizację planu terapeutycznego oraz stabilizację stanu pacjenta. Podstawowe założenia metody to szacunek, empatia i uczciwość wobec pacjenta oraz umożliwienie mu ponownego zapanowania nad własnym życiem bez konieczności hospitalizacji.

Opracowana przez Jobesa procedura postępowania prowadzi do znacznej redukcji myśli samobójczych u pacjentów oraz obudzenia w nich nadziei, a także umożliwia identyfikację i poddanie dalszej terapii konkretnych czynników skłaniających ich do samobójstwa.

Poszczególne kroki przedstawionej w książce procedury zostały uzupełnione przykładami i opisami przypadków oraz materiałami, które można wykorzystać w trakcie pracy z pacjentem - w tym Kwestionariuszem oceny stanu pacjenta o skłonnościach samobójczych (SSF-4). To obowiązkowa pozycja dla klinicystów i terapeutów pracujących z osobami ujawniającymi myśli i tendencje samobójcze oraz wszystkich specjalistów związanych z terapią behawioralną.

„Metoda ta skupia się na pacjencie i opiera na współpracy z nim - wielu klinicystów bardzo chciałoby pracować taką właśnie metodą. Mam nadzieję, że ta fantastyczna książka stanie się kamieniem węgielnym każdego programu szkoleniowego w różnych dziedzinach ochrony zdrowia psychicznego".

Christine Moutier, MD, Amerykańska Fundacja Zapobiegania Samobójstwom

„Niewiele jest książek, które stanowczo polecam jako nieodzowną lekturę dla wszystkich klinicystów behawioralnych - to jest jedna z nich. Jobes zdołał podsumować trzydziestoletni okres płodnej klinicznej pracy badawczej w dziedzinie suicydologii, tworząc profesjonalny tom, napisany jak powieść, od której nie można się oderwać. Omówiona w tej książce metoda CAMS, oparta na wynikach badań naukowych, wielokrotnie uratowała życie ludzkie".

Alan L. Peterson, PhD, ABPP, Amerykańska Rada Psychologii Profesjonalnej

Podręcznik omawia następujące tematy:

  • Ocena i zarządzanie ryzykiem samobójczym we współpracy z pacjentem.
  • Kwestionariusz stanu pacjenta z ryzykiem samobójstwa (Kwestionariusz SSF) i rozwój koncepcji CAMS.
  • Planowanie postępowania terapeutycznego według procedury CAMS.
  • Wyniki kliniczne CAMS i dalsze losy pacjenta.
  • Pytania i odpowiedzi dotyczące metody CAMS.

David A. Jobes PhD, ABPP - licencjonowany psycholog Amerykańskiej Rady Psychologii Profesjonalnej, profesor psychologii i zastępca dyrektora Studiów Klinicznych na Amerykańskim Uniwersytecie Katolickim, a także profesor nadzwyczajny psychiatrii w Uniformed Services University of the Health Sciences. Jego zainteresowania badawcze od ponad trzydziestu lat skupiają się na suicydologii; ma na koncie liczne publikacje w tej dziedzinie i stale prowadzi zajęcia z suicydologii klinicznej, etyki zawodowej oraz zarządzania ryzykiem. Za swoje osiągnięcia został uhonorowany m.in. Nagrodą Marshy Linehan za wybitne osiągnięcia badawcze w dziedzinie leczenia zachowań samobójczych oraz przyznaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Suicidologiczne Nagrodą Louisa I. Dublina za profesjonalne osiągnięcia w dziedzinie zapobiegania samobójstwom. Prowadzi prywatną praktykę kliniczną i penitencjarną w Waszyngtonie.

Autor:
David A. Jobes
Oprawa:
miękka
Rok wydania:
2019
Format:
21x28
Data wydania:
2023-06-22
Status:
JEST
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron:
264
Wydanie:
1
Seria:
Psychiatria i psychoterapia