• Kategorie
  • Grammar and Vocabulary for Advanced with answers

128.30
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 9781107481114

Grammar and Vocabulary for Advanced nie jest jedną z wielu typowych książek do nauki gramatyki i słownictwa. Autorzy postarali się, żeby była ona ciekawsza w formie i treści.

Książka składa się z dwudziestu pięciu rozdziałów poświęconych zagadnieniom gramatycznym oraz dwudziestu rozdziałów, które skupiają się na słownictwie.

W każdym rozdziale gramatycznym wybrany element językowy prezentowany jest w kontekście, w ćwiczeniu na rozumienie ze słuchu (context listening). Kolejnym krokiem jest opis gramatyki. Po zapoznaniu się z nim robimy kilka standardowych ćwiczeń, takich jak uzupełnianie luk w zdaniu, test wyboru, łączenie początku i końca zdania, itd. Ostatnia część rozdziału to exam practice, czyli ćwiczenie przygotowane na wzór zadania egzaminacyjnego (Reading and Use of EnglishListeninigWriting).

W części poświęconej słownictwu, każdy z dwudziestu rozdziałów skupia się na jednym temacie, np. MigrationsFame and FortuneEducationGender Issues. Do wyboru mamy różne typy ćwiczeń na przypomnienie i utrwalenie słownictwa. Elementy leksykalne są prezentowane także w ćwiczeniach wymagających wysłuchania krótkich tekstów, dzięki czemu - niejako przy okazji - przygotowujemy się do tej części egzaminu, która weryfikuje rozumienie ze słuchu. W wyróżnionych sekcjach Error warning i Vocabulary note znajdziemy słownictwo, które wymaga szczególnej uwagi, np. wyrazy często mylone, język formalny, itp.

W części Exam Practice autorzy zamieścili pomocne wskazówki, dotyczące np. budowy wypowiedzi pisemnej.

Z tyłu książki znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań (answer key). Nagrania można pobrać ze strony internetowej. Daje nam ona również dostęp do materiałów dodatkowych, takich jak transkrypcja nagrań, listy słownictwa, przykładowe odpowiedzi do zadań pisemnych.

Autor Simon Haines,Amrtin Hewings
Oprawa miękka
Rok wydania 2015
Format 19x24,5
Data wydania 2022-05-30
Status JEST
Wydawca Cambridge University Press
Stron 278
Wydanie 1