• Kategorie
  • INTENSYWNA TERAPIA PSÓW I KOTÓW

60.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 2 szt.
ISBN 9788372441553

W okresie ostatnich kilku lat medycyna weterynaryjna nagłych przypadków i stanów zagrożeń życia stała się ważną specjalnością, obejmującą takie dziedziny jak interna, chirurgia, anestezjologia i onkologia. Nagłe przypadki są najczęstszą przyczyną zwracania się właścicieli zwierząt o pomoc do placówek weterynaryjnych. W tej specjalności umiejętności łączą się ze zdolnością do właściwej oceny, rozpoznania i leczenia, często w bardzo krótkim czasie i przy minimalnej liczbie danych diagnostycznych. Pierwszym krokiem umożliwiającym przetrwanie w chaotycznej atmosferze, towarzyszącej pracy w oddziałach leczenia nagłych przypadków, jest znajomość właściwych pytań i odpowiedzi, z jakimi rutynowo spotyka się lekarz weterynarii. 
Seria Pytania i odpowiedzi od dłuższego czasu jest standardowym źródłem informacji w licznych specjalnościach medycyny ludzkiej. Teraz książka Pytania i odpowiedzi w medycynie weterynaryjnej nagłych przypadków dołączyła do rzędu tych publikacji i staje się źródłem wiedzy, z którego mogą korzystać lekarze weterynarii. Znane jest zapotrzebowanie na tego rodzaju publikacje wśród studentów, doktorantów, praktykujących lekarzy weterynarii i pracowników wydziałów weterynaryjnych. Zbyt często trzeba było szukać danych w tomach książek, żeby uzyskać niezbędne informacje. W celu rozwiązania tego problemu wybraliśmy najważniejsze dane i prezentujemy je przez serie kluczowych pytań i odpowiedzi, które często mogą pojawić się w medycynie nagłych przypadków i stanów zagrożeń życia. 
Nauczanie studentów i dokształcanie lekarzy weterynarii dokonuje się przez zadawanie pytań. Umiejętność zadawania właściwych pytań i udzielania odpowiedzi na nie jest tajemnicą ich sukcesu. Nikt nie może nauczyć się medycyny, koncentrując się tylko na podstawowych informacjach. Pacjent weterynaryjny przedstawia sobą cały zespół problemów, do których trzeba się odnieść od razu. Ta książka obejmie więc znaczną liczbę zagadnień, które mogą pojawiać się w trakcie leczenia nagłych przypadków w oddziałach intensywnej terapii i w lecznicach weterynaryjnych.