• Kategorie
  • Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść

63.95
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DHL 19.7
Dostępność 3 szt.
ISBN 978-83-240-7525-6

Liczba decyzji żywieniowych, które podejmujesz każdego dnia, potrafi przytłoczyć. Jednak prawdziwa karuzela wątpliwości i lęków pojawia się, gdy poza sobą musisz zacząć karmić również swoje dziecko.

 

  • Jak zacząć rozszerzanie diety?
  • Dlaczego dziecko nie chce jeść warzyw?
  • Czy nie waży za dużo?
  • Co robić, gdy jedyne, co chce jeść, to sucha bułka?

 

Jednak czy temat żywienia dzieci zawsze był tak skomplikowany? Nasze prababki karmiły swoje pociechy bez tabelek, zaleceń lekarskich i ekologicznych słoiczków. Być może to właśnie w naszej przeszłości kryje się odpowiedź na pytanie:

 

Jak nauczyć dziecko dobrze jeść?

 

Zapraszamy cię w wyjątkową podróż po żywieniu dzieci. Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska opowiedzą, jak kiedyś karmiono dzieci, skąd się bierze u nich niechęć do jedzenia warzyw, jak uczą się nowych smaków, czy siatki centylowe nigdy się nie mylą oraz dlaczego we współczesnym świecie tak trudno odmówić kolejnej porcji ciasta. Autorki przeprowadzą cię przez kolejne etapy żywienia dzieci, przyjrzą się najczęstszym problemom (w tym wybiórczości i otyłości) i zaprowadzą cię nie tylko tam, gdzie zazwyczaj rodzą się wszystkie problemy, ale też w miejsce, gdzie leżą wszelkie ich rozwiązania: do wspólnego posiłku przepełnionego miłością i radością płynącą z jedzenia.

 

Razem z nami rozgryź żywienie dzieci i naucz dziecko dobrze jeść!

 

Marta Kostka

Z wykształcenia dietetyczka i technolożka żywności. Z zamiłowania niestrudzona i dociekliwa badaczka tematyki żywienia dzieci. Snute przez nią opowieści są po brzegi wypełnione wiedzą, ale nie brakuje w nich też empatii i czułego zrozumienia zarówno dla dziecięcych apetytów, jak i codziennych rodzicielskich bolączek. Promuje holistyczne, oparte na relacji podejście do żywienia. Na profilu @kostka_o_jedzeniu obala mity, poszerza horyzonty i edukuje poprzez wzbudzanie w innych pasji do jedzenia. W wolnym czasie testuje nowe przepisy na kiszonki. Kocha gotować, uwielbia jeść.

Zuzanna Wędołowska

Dietetyczka i psycholożka. Zaraża spokojem i buduje zaufanie do tego, że istnieje dziecięca potrzeba dobrego odżywiania się. Przynosi wsparcie rodzicom, którzy zaczynają wątpić w to, czy potrafią dobrze karmić swoje dzieci. Tematyką żywienia najmłodszych zaczęła się interesować w pierwszych latach pracy z pacjentami z zaburzeniami odżywiania i nadwagą - to wtedy zrozumiała, jak ważna jest relacja z jedzeniem, która zaczyna się kształtować już w dzieciństwie. Uczy pozytywnego patrzenia na posiłki, jako na coś, co niesie radość, odżywia i pozwala doświadczać świata. Prowadzi stronę internetową „Szpinak robi bleee", dzięki której wspiera rodziców w żywieniu dzieci, a także stara się koić lęki dorosłych oraz pokazywać im, jak na jedzenie patrzą ich dzieci.

 

 

Wyśmienita podróż służąca odkrywaniu autonomii żywieniowej dziecka, której celem jest spokojna przystań rodzinnych posiłków.
Alicja Kost
mataja.pl

 

Przed wami książka niezwykła. To kompendium wiedzy o tym, jak dzieci jedzą i jak rozwijają się ich umiejętności żywieniowe. Książka o tym, skąd biorą się trudności w przyjmowaniu pokarmów i czy zawsze oznaczają one duże kłopoty; o tym, jak skutecznie obserwować swoje nawyki i jak mądrze wspierać dziecko. To wreszcie książka o tym, jak wypracować zwyczaj zasiadania do rodzinnych posiłków i budować pozytywną relację z jedzeniem.

Marta Baj-Lieder, Renata Ulman-Bogusławska
Szkoła Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka®
@odpestkidoogryzka

 

Docierające do nas zewsząd informacje sugerują, że istnieją bardzo sztywne reguły żywienia dzieci i że jeśli nie sprostamy tym wymaganiom, zawiedziemy jako rodzice. Bo co może być ważniejsze od właściwego karmienia potomstwa?! A przecież wspólne posiłki nie powinny się nam kojarzyć z restrykcyjnymi zasadami, zadaniem do odhaczenia. Mają dawać frajdę. Jestem wdzięczna Marcie i Zuzi, że napisały książkę, która pomaga pozbyć się zbędnej presji i uporządkować w głowie temat żywienia dzieci. I dorosłych też.

Róża Hajkuś
Lekarka, specjalistka pediatrii
@roza_lekarkadladzieci

 

Tę książkę zdecydowanie warto mieć w swojej rodzicielskiej i specjalistycznej biblioteczce. Rzetelna wiedza, bardzo pomocne grafiki, mnóstwo konkretów. Tym, co ujmuje mnie w niej najbardziej, jest sposób, w jaki autorki prezentują wskazówki do wykorzystania na co dzień - mamy tu połączenie empatii, nastawienia na relację i szacunku do dziecka, a jednocześnie podpowiedzi, jak krok po kroku zająć się trudnościami związanymi z jedzeniem.

Anita Janeczek-Romanowska
Psycholożka dziecięca, współzałożycielka ośrodka Bliskie Miejsce w Warszawie, autorka strony o psychologii dziecka bycblizej.pl

 

"Rozgryzione" to książka, której bardzo brakowało na polskim rynku. Pokazuje, jak ważne jest spojrzenie na dziecięce jedzenie z dużo szerszej perspektywy, niż tylko wielkość porcji i ilość warzyw lub ograniczenie cukru. Podejście autorek jest niezwykle bliskie mojemu sercu i cieszę się, że dzięki tej książce trafi do szerokiego grona rodziców, dziadków i specjalistów.
mgr inż. Małgorzata Jackowska, dietetyczka dziecięca

Autor:
Zuzanna Wędołowska,Marta Kostka
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
Rok wydania:
2023
Format:
16,5x23,5
Data wydania:
2023-02-08
Status:
DODRUK
Wydawca:
Znak Emotikon
Stron:
384
Wydanie:
1