• Kategorie
  • Atlas Zboża - chwasty, choroby, szkodniki, niedobory

69.95
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 2 szt.
ISBN 9788395835834

Producenci roślin zbożowych  w naszym kraju borykają się z wieloma problemami. Zmieniający się klimat powoduje, że będziemy obserwować coraz większe natężenie chorób i szkodników. Ponadto ograniczenia legislacyjne związane z Europejskim Zielonym Ładem sprawiają, że ochrona i nawożenie roślin będzie wymagało od producentów większej wiedzy. Atlas Zbóż to publikacja opracowana przez ekspertów z najważniejszych ośrodków rolniczych w kraju.

Autorzy: Prof. dr hab. Witold Grzebisz, dr hab. Zuzanna Sawinska, prof. UPP, dr hab. Łukasz Sobiech, dr inż. Przemysłąw Kardasz, dr inż. Przemysław Strażyński, dr inż. Aleksandra Wieremczuk, dr Tomasz Klejdysz, dr Katarzyna Nijak, mgr inż. Andrzej Brachaczek, mgr inż. Monika Grzanka i inni.

Ze wstępu:

Uprawy zbożowe dominują w strukturze zasiewów w naszym kraju. Wśród nich uprawia się dziesięć gatunków zbóż. Część z nich jest bardziej znana, inne są mniej znanych. Najpowszechniej na naszych polach można spotkać pszenicę, potem pszenżyto, jęczmień i żyto. Niemniej jednak warto wiedzieć, że w naszym kraju udaje się również uprawa pszenicy twardej, pszenicy orkisz, pszenicy płaskurki i pszenicy samopszy. Te trzy ostatnie gatunki zyskują coraz większe zainteresowanie ze względu na zmiany trendów konsumenckich, jakimi są zdrowa żywność czy żywność funkcjonalna. Zmieniające się trendy konsumenckie, zmiany w prawie oraz klimacie są dużymi wyzwaniami
rolnictwa. Zarówno zmieniający się klimat, jak również założenia Europejskiego Zielonego Ładu sprawiają, że rolnik powinien mieć jeszcze większą wiedzę, odnośnie tego co dzieje się na jego polu. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom i chcąc pomóc rolnikom w prowadzeniu produkcji opracowaliśmy „Atlas Zbóż. Identyfikacja agrofagów, niedoborów oraz innych czynników”, które występują w uprawie roślin zbożowych. Niniejsza publikacja to kompleksowy przewodnik po chwastach, chorobach, szkodnikach oraz niedoborach roślin zbożowych. Niniejsze wydanie wzbogacone jest również o porady związane z doborem odmian, podejmowaniem decyzji odnośnie przeprowadzania
zabiegów ochrony roślin czy też monitorowaniem upraw. Pokazane zostały również inne czynniki, które mogą wpływać na plon, a tym samym zaważyć na sukcesie prowadzenia produkcji.

Jesteśmy pewni, że opracowanie to pomoże rolnikom jeszcze lepiej prowadzić uprawy roślin zbożowe, a doradcom jeszcze lepiej doradzać. Zachęcamy również studentów do korzystania z tych treści, w nadziei, że wiedza w niej zawarta zaprocentuje w przyszłości.

 

Oprawa: Twarda
Format: 17.2x25.0cm
Liczba stron: 368
Wydanie: 2022
Wydawnictwo: Agro Profil