• Kategorie
  • Chirurgia małych zwierząt. Złamania kości, gojenie i podstawy ostsosyntezy

99.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 2 szt.
ISBN 9788309011309

W podręczniku przedstawiono informacje dotyczące podstaw chirurgicznego leczenia złamań u psów i kotów.

Opisano:

– gojenie się i klasyfikację złamań;

– instrumentarium i wszczepy niezbędne do wykonywania różnych rodzajów osteosyntezy;

– techniki nastawiania złamań i biomateriały obecnie wykorzystywane w ortopedii i traumatologii małych zwierząt.

Liczne rysunki i ilustracje oparte na własnym, oryginalnym materiale autorów, ułatwiają zrozumienie oraz przyswojenie treści zawartych w podręczniku.

Autorami dzieła są pracownicy naukowi Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, a także inżynierowie biomedyczni zajmujący się tworzeniem nowych narzędzi i wszczepów wykorzystywanych w chirurgii małych zwierząt.

W ostatnich dekadach zaszła istotna zmiana poglądów na temat sposobów leczenia złamań u małych zwierząt. W latach poprzednich panowało przekonanie, że większość złamań można leczyć nieoperacyjnie. Obecnie wiadomo, że przeprowadzenie osteosyntezy i szybkie uruchomienie pacjenta ma pozytywny wpływ na odległe wyniki leczenia. Skutkuje to wydawaniem odpowiednich zaleceń dotyczących metod leczenia poszczególnych złamań przez towarzystwa skupiające lekarzy weterynarii zajmujących się ortopedią i traumatologią weterynaryjną, a także ze strony ich producentów.

Popularyzacji technik operacyjnego leczenia złamań sprzyja ciągłe powiększanie oferty specjalistycznego instrumentarium i wszczepów, a także coraz większa dostępność do specjalistycznej literatury i kursów chirurgicznych.

Również środowisko opiekunów zwierząt, pomimo, że wiedzę czerpie praktycznie wyłącznie z portali internetowych, jest nastawione na najnowsze, innowacyjne sposoby leczenia swoich podopiecznych. Zazwyczaj jednak nie są w tym przypadku brane pod uwagę uzyskiwane odległe wyniki leczenia po zastosowaniu danej metody. Dlatego należy zwrócić uwagę na szczególną rolę lekarza weterynarii, który powinien przekazać jak największą ilość informacji o danej chorobie, wzbudzić zaufanie opiekunów zwierzęcia i wybrać właściwy sposób leczenia złamania, za którym będzie stać optymalny w danej sytuacji przewidywany wynik leczenia.

Bardzo dobra znajomość mechanizmów gojenia się kości i podstawowych zasad wykonywania osteosyntezy pozwolą lekarzowi unikać błędów i z wyprzedzeniem przewidywać wystąpienie ewentualnych powikłań.

  • Autorzy: Praca zbiorowa
  • Format: 16.5x23.5cm
  • Objętość: 192
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Wydawca: Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne