• Kategorie
  • Ciąża a choroby przewlekłe

Brak towaru
330.64
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-01-23124-8

Pierwsza książka na polskim rynku obejmująca zagadnienia chorób przewlekłych w aspekcie planowana rodziny, bezpieczeństwa ciąży, możliwości leczenia choroby przewlekłej w okresie ciąży, ze wskazaniem zasad dostosowania leczenia, zasad opieki medycznej nad ciężarną.

W obszernej i praktycznej publikacji przedstawiono charakterystykę zespołów chorobowych, które specyficznie rozwijają się w przebiegu chorób przewlekłych oraz najnowszą wiedzę na temat leków stosowanych u ciężarnych.

To dostępna i współczesna wiedza na temat planowania ciąży w chorobach przewlekłych i zasad bezpiecznego prowadzenia łączonej opieki specjalistycznej.

W publikacji uwzględniono postępy w leczeniu chorób przewlekłych zapalnych, w tym dostęp do leków biologicznych, z których część jest dopuszczona do stosowania w ciąży.

Najważniejsze zalety książki to mi.in. zwarta treść, zagadnienia istotne merytorycznie, zwrócenie uwagi na objawy „alarmowe" i ostre stany, spojrzenie kompleksowe na specyfikę zagadnień planowania rodziny i opieki w ciąży nad matką i dzieckiem u osób z chorobą przewlekłą, aktualna wiedza na podstawie potwierdzonych danych naukowych, ciekawe ujęcie interdyscyplinarne opracowane przez ekspertów praktyków z różnych dziedzin medycyny.

Książka z pewnością zainteresuje specjalistów z różnych dziedzin: ginekologii i położnictwa, chorób wewnętrznych, zakaźnych, reumatologów, kardiologów, neurologów czy farmakologów. To również przydatna lektura dla osób przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych.

Autor Marzena Olesińska,Justyna Teliga-Czajkowska
Oprawa miękka
Rok wydania 2023
Format 16,5x20,5
Data wydania 2023-10-10
Status Nowość
Wydawca PWN
Stron 942
Wydanie 1