• Kategorie
  • Motywacja. Perspektywa Biologiczna, psychologiczna i środowiskowa

Brak towaru
129.46
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-01-23185-9

Motywacja to przystępne wprowadzenie do motywacji i emocji, łączące badania klasyczne z tymi współczesnymi. Autor sięga po liczne przykłady z życia, by zainteresować uczących się oraz ożywić często trudne, teoretyczne koncepcje. Zrozumienie i stosowanie opisanych zasad motywacji pozwoli nie tylko wejrzeć w to, co motywuje nasze zachowanie, ale także dowiedzieć się, jak za pomocą wyznaczania celów zainicjować u siebie zmianę.

Autor przyjmuje ewolucyjne podejście do badania motywacyjnych efektów relacji międzyludzkich, preferencji żywieniowych, strachu, muzyki i emocji, jednocześnie rozważając ważną rolę cech osobowości i potrzeb psychologicznych w rozumieniu rozmaitych motywacji. Uwzględnia również motywację w zachowaniach kompulsyjnych towarzyszących uzależnieniom od substancji, hazardu, gier internetowych i obsesyjnych ćwiczeń fizycznych. Wszystko to sprawia, że publikacja zapewnia naprawdę kompleksowy przegląd biologicznych, psychologicznych i środowiskowych źródeł motywacji.

To lektura obowiązkowa dla wszystkich studentów spotykających się w trakcie edukacji z problematyką motywacji.

Lambert Deckers jest nie tylko znakomitym specjalistą w obszarze motywacji, ale i świetnym, bardzo doświadczonym dydaktykiem (na swoim Uniwersytecie wykładał zagadnienia motywacji nieprzerwanie przez czterdzieści lat !). Pozwala mu to przedstawiać poszczególne, często bardzo złożone problemy w sposób zarówno wielce kompetentny, jak i niezwykle przystępny.

Przedstawiając kolejno poszczególne zagadnienia dotyczące motywacji, autor używa swoistej triady narracyjnej - odwołuje się do mechanizmów biologicznych, psychologicznych i środowiskowych, uruchamiających i podtrzymujących rozmaite stany motywacyjne. Te ostatnie zaś nie są w ujęciu Autora czymś abstrakcyjnym („bytem samym w sobie"), ale fenomenem wywołującym specyficzne reakcje behawioralne, afektywne i poznawcze.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wydanie tej książki po polsku jest nadzwyczaj pożądane. Powody są co najmniej dwa. Pierwszy to wysoka jakość książki i jej holistyczny charakter. Drugim powodem (równie istotnym) jest brak dobrego współczesnego podręcznika motywacji na polskim rynku i wynikające z tego oczywiste trudności w nauczaniu tego ważnego obszaru psychologii. Recenzowany podręcznik lukę tę może wypełnić w sposób znakomity.

Z recenzji prof. dr hab. Dariusza Dolińskiego

Autor Lambert Deckers
Oprawa miękka
Rok wydania 2023
Format 20,5x28,5
Data wydania 2024-01-23
Status Nowość
Wydawca PWN
Stron 446
Wydanie 1
Tłumaczenie Małgorzata Guzowska