• Kategorie
  • Rzepak jesienią

25.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DHL 19.7
Dostępność 6 szt.
ISBN 9788379400058

Rzepak Jesienią

Jak uzyskać wysoki plon rzepaku ozimego? Zależy to od wielu czynników, m.in. od: 

  • odpowiedniego przygotowania stanowiska pod siew
  • wyboru konkretnej odmiany
  • właściwego nawożenia
  • właściwej strategii ochrony plantacji

Co do przygotowania pola do siewu rzepaku zostały zaprezentowane m.in. jakie są najlepsze przedplony przed rzepakiem oraz jak często można siać rzepak na tym samym stanowisku. Można znaleźć informację na temat uprawy pożniwnej i przesiewnej oraz uprawy uproszczonej.

Bardzo szczegółowo zostały omówione kwestie związane z nawożeniem azotem i innymi podstawowymi składnikami. Eksperci podpowiadają też jak dokarmiać rzepak dolistnie jesienią oraz co dokładnie oznacza i co daje nawożenie „ultrazlokalizowane”.

Zostały także omówione nowe odmiany rzepaku ozimego wpisane do Krajowego Rejestru, w tym te z tolerancją na wirusa żółtaczki repu (TuYV) oraz z dużą odpornością na patotypy  kiły kapusty.

W publikacji Rzepak Jesienią można znaleźć również wskazówki dotyczące zwalczania chwatów, w tym jednoliściennych i samosiewów. W przejrzysty sposób opracowano też zestawienie herbicydów wraz z informacją o tym jaki chwaty zwalcza, wykazem substancji czynnych, dawkowaniu oraz terminie stosowania.

Jak wiadomo, rzepak jest niezwykle wymagającą rośliną pod względem ochrony przed szkodnikami. Z tego powodu w podręczniku można znaleźć informacje na temat  cech charakterystycznych dla 8 najgroźniejszych szkodników rzepaku wraz z opisem objawów ich żerowania na plantacji. Tu można także znaleźć zestawienie insektycydów z zalecaną dawką oraz maksymalną zabiegów.

Przedstawiono również wykaz substancji do regulowania wzrostu rzepaku oraz jakie są zalety takiego zabiegu.

W publikacji Rzepak Jesienią swoją wiedzą na temat uprawy rzepaku dzielą się najlepsi eksperci Polsce, w tym naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych, z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu oraz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Życzymy powodzenia w zgłębianiu fachowych porad i sukcesów w ich praktykowaniu!

 

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 48

Format: 210 x 297 mm

Oprawa: miękka